Asetukset käyttäjälle ekp |
Käyttäjätunnus
|
ekp
|
Tila
|
aktiivinen
|
Liittynyt
|
18.04.2005
|
Sijainti
|
Joroinen
|
Harrastukset
|
Palokuntatoiminta Joroisissa 1995 alkaen.
|
www
|
www.pspelastuslaitos.fi
|
Hanskojen merkki (täytettävä!)
|
Mars I
|
Muuta
|
Aiemmin moderaattori, nyt rivijäsen kun galleriassa ei ole moderaattoreita teknisistä syistä.
Kuvien kopiointi ja käyttäminen on kiellettyä ilman lupaa. Lupaa voit kysyä täällä forumissa tai kyseisen kuvan kohdalla. Luen säännöllisesti molempia.
|
lisätyt tiedostot
|
822
|
Viimeisin tiedosto lisätty Klikkaa nähdäksesi kaikki käytäjän ekp lisäykset
 | Viimeisin kommentti Klikkaa nähdäksesi kaikki käytäjän ekp kommentit
 09.03.2022 01.24Warkauden lehti 8.3.2022: https://www.warkaudenlehti.fi/paikalliset/4501857
"Osa-aikaisena kalustonhoitajana Kangaslammin paloasemalla työskentelevä Raimo Laakso on huolissaan ja epätietoinen kotikylänsä paloaseman tulevaisuudesta.
- Meitä on täällä Kangaslammin paloasemalla kirjoilla seitsemän henkilöä, mutta aktiivisesti toimivia on ehkä viisi, Laakso sanoo.
Kangaslammin paloaseman henkilöstö on Laaksoa lukuun ottamatta kokonaisuudessaan niin sanottua sopimusväkeä ja he ovat mukana varallaolojärjestelmässä, jota ollaan pelastuslaitosuudistuksen myötä purkamassa.
- Viikko sitten meiltä lähti täältä asemalta säiliöauto jonnekin Kuopion suuntaan. Sammutusauto vielä jäi ja miehistöauto myös, samoin vene.
Laakso sanoo Kangaslammin paloaseman toiminnan olleen vuoden ajan ikään kuin löysässä hirressä.
- Semmoinen tunne on, että toimintaa murennetaan täältä pala palalta eikä siitä ole tietoa, mikä lopullinen päätös tulee olemaan.
..." |
|
|